1390,08,20

انشین کاراته در ایران

انشین کاراته در ایرانانشین کاراته بعنوان اولین سبک غیرکنترلی بعد از کیوکوشین در ایران در سال ۱۳۷۲ توسط شیهان حمید سلطانی بنیانگذاری گردید و ۴ سال بعد در سال ۱۳۷۶ عضو رسمی سبکهای فدراسیون کاراته ایران شد. انشین کاراته در کرمانشاه در سال ۱۳۷۸ توسط سن سی جلیل نیازی پایه گزاری شد. از همان سال توسعه اصولی سبک در سطح شهر کرمانشاه شکل گرفت و اولین کلاس انشین کای کاراته در باشگاه قهرمانان کرمانشاه ( واقع در شهرک کارمندان ) تاسیس شد . یکی از پیشگامان انشین کاراته در کرمانشاه سن سی امیر رستمی بود . او در سال ۱۳۵۸ در کرمانشاه متولد شد و از همان کودکی به ورزشهای رزمی علاقه داشت. در سال ۱۳۶۸ ورزش خود را با رزم آوران آغاز کرد و در سال ۱۳۷۵ پس از آشنایی با سن سی جلیل نیازی فعالیت خود را زیر نظر سن سی نیازی و با سبک کیوکوشین کاراته ادامه داد . در سال ۱۳۷۸ با تغییر سبک سن سی نیازی از کیوکوشین به انشین کاراته ، فعالیت رزمی خود را در این رشته و با سمت مسئول روابط عمومی و عضو کمیته انشین کاراته استان کرمانشاه ادامه داد .
سن سی امیر رستمی در سال ۱۳۸۲ اولین دوجو انشین کاراته خود را در مجموعه ورزشی سالار کرمانشاه افتتاح نمود و شروع به تربیت گروه جدیدی در قسمتی دیگر از شهر کرمانشاه پرداخت . او اولین سایت رزمی را در غرب ایران به آدرس اینترنتی www.karate-ksh.com ایجاد و به معرفی این سبک کاربردی بصورت الکترونیکی نمود . او دارای عناوین متعدد در مسابقات قهرمانی استان و کشور کیوکوشین و انشین کاراته تا سال ۱۳۸۲ بوده و بعلت مسدومیت از ناحیه زانو و کتف تا سال ۱۳۸۴ از دنیای ورزش حرفه ای و مسابقات دور بود ، در سال ۸۵ و پس از غلبه بر حریفان خود در مسابقه انتخابی تیم ملی انشین کاراته در تهران به عضویت تیم ملی جهت حضور در مسابقات قهرمانی فرایبورگ ـ آلمان درآمد که متأسفانه بعلت عدم صدور ویزا نتوانست در این دوره از مسابقات حضور یابد .

در سال ۸۶ نیز در اردوی انتخابی تیم ملی شرکت نمود و پس از غلبه بر حریفان خود بعنوان نفر وزن ۷۰ – کیلوگرم تیم ملی انشین کای کاراته ایران به مسابقات قهرمانی اروپا ـ آسیا در استانبول ـ ترکیه اعزام شد اما بعلت مسافرت زمینی طولانی مدت و … نتوانست در این مسابقات خوب عمل کند و تنها به کسب عنوان پنجمی در این دوره از مسابقات بسنده نمود . اما دستاورد مهم این مسافرت و این مسابقات برای وی دیدار با کانچو جوکو نینومیا و سن سی نعمت الله مظهری و حضور در کلاسهای استاژ مربیگری و داوری زیر نظر مستقیم کانچو نینومیا و سن سی مظهری بود .

بعد از مسابقات و پس از گفتگو سن سی امیر رستمی با کانچو و سن سی مظهری قرار بر این شد که انشین کاراته در غرب ایران بصورت مستقل و زیر نظر سازمان انشین کاراته آمریکا شروع به فعالیت نماید . در حال حاضر سن سی امیر رستمی بعنوان عضو سازمان جهانی انشین کاراته آمریکا و نماینده رسمی این سازمان در غرب ایران فعالیت می نماید . انشین کاراته غرب ایران در سالهای اخیر قهرمانان زیادی را به جامعه رزمی کشور معرفی نموده است که از جمله آنها میتوان : مهرداد اخوان گوران ـ فرهمند رستمی ـ علیرضا کتابی ـ علی رستمی ـ محمد صادق کریمی ـ امیر معید لطفی ـ پارسا احمد نیا ـ ظهیر لطفی ـ میثاق نادعلی ـ یاشار شکری ـ سعید نیازی ـ حسین نیازی ـ محمدرضا نیازی و … را نام برد .

از دوجو های فعال در شهر کرمانشاه : ۱) مجموعه ورزشی فرهنگ ( کارمندان ـ ایستگاه دوم ) ۲) مجموعه ورزشی سالار ( خیابان فردوسی ) ۳) باشگاه ورزشی اکسیژن( خیابان دبیراعظم ـ طبقه زیرین شهر عینک ) را میتوان نام برد . از داوران فعال انشین کاراته غرب ایران نیز میتوان آقایان : مهندس امیر رستمی (RB جهانی ) ـ دکتر حجت الله رحیم منش (RC)ـ سن سی جلیل نیازی (RC) ـ سعید نیازی (JB)ـ مهرداد اخوان گوران (JB) ـ مهندس علی رستمی (JB)ـ علیرضا کتابی (JB)ـ فرهمند رستمی(JB)ـ حسین نیازی (JC)و … و خانمها مریم علیزاده (JC) و الهه نامداری (JC) را نام برد .
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد