X
تبلیغات
رایتل
1390,10,23

کیک بوکسینگ در دفاع

کیک بوکسینگ در دفاع


فلسفه آموزش کیک بوکسینگ مانند سایر هنر های رزمی است ،هدف آن یادگیری مبارزه با موفقیت است،ضمن اینکه تمرین می کنید چگونه خارج از رینگ خود را کنترل کنید واز مهارت جنگیدن خود بجز در مواقع دفاع از خود استفاده نکنید .به هر حال اینطور استنباط می شود که کیک بوکسینگ یک ورزش خطرناک وکشنده است وهدف وطرز فکر استادان جدی است . وظیفه مربی شما یاد دادن تکنیکهایی است که شما را قادر به دفاع از خود در هنگام مواجه شدن با حریف در رینگ ویا در درگیریهای خیابانی می کند.

هدف یک مربی ایجاد طرز تفکر جنگ جویانه در دانش آموزان است که شامل شجاع بودن ،جرأت داشتن ونترسیدن است . اوباید طرز تفکر را در مغز شاگردان خود القاء کند تا آنها را آماده مبارزه در رینگ یا خارج از رینگ نماید .کیک بوکسینگ بطوری باور نکردنی عملی و مؤثر است . هر آنچه را که آموخته اید ، حتی در اولین جلسات کلاس می توانید به کار بندید به تدریج به شما یاد داده می شود چگونه ضربات جب ومستقیم وهوک وآپرکات بزنید .شما یاد خواهی گرفت چگونه از ضربات لگد پایین ،آرنج وزانو با قدرت وتکنیک مناسب استفاده کنید . شما با پرتابها و تکنیکهای زمین زدن وکار کردن در روی زمین وقفل دستها وپاها وتسلیم کردن حریف آشنا خواهید شد . این تکنیکها همانطور که مبارزین حرفه ای از آن استفاده می کنند به مبتدیان یاد داده می شود . هیچ رازی در کیک بوکسینگ وجود ندارد این یک هنر رزمی است که قدرت صدمه زدن را به طور جدی دارد . تمام تکنیکها آزمایش شده اند وثابت شده تمام آنها کاملآ در وضعیتهای مسابقه واقعی ومؤثر است .

شما نباید حتمآ یک کیک بوکسور حرفه ای ویا قهرمان جهان باشید تا یک کیک بوکسور خوب شوید . شما می توانید با سرعتی که خود مایل هستید آموزش ببینید تا سطحی که می خواهید پیش بروید ، شما می توانید در زمان کوتاهی قادر به دفاع کردن از خود در برابر حملات شوید .

توجه داشته باشید که کیک بوکسینگ تکنیکهای مفید وهمچنین افزایش قدرت و چابکی را آموزش می دهد فقط استادان با تجربه ورزش می توانند علیه مهاجمین مسلح از خود دفاع کنند .

برای اینکه مبارزی خوب در هنگام مواجه شدن با وضعیتهای واقعی شوید باید ویژگیهای روحی خاصی را در خود پرورش دهید .

1-همیشه در آنچه در اطراف خود می گذرد آگاه باشید .

2-یک مشت زن ولگد زن انفجاری خوب باشید .

3-در تمام شرایط آرام باشید.

4-درتمام مواقع تمرکز داشته باشید وخوب فکر کنید.

5-برای پیروزی هر کاری که می توانید انجام دهید .

6-سریع وچابک باشید .

7-تنبیه را تحمل کنید وبر درد غلبه کنید .

8-اعتماد به نفس داشته باشید وبر نفس غلبه منید .

9-انتظار هر چیزی را داشته باشید.

این خصلت ها را در درون خود جا دهید و در قلب و مغزتان حفظ کنید وسپس مبارزی می شوید که شکست دادنتان در هر شرایطی سخت خواهد شد .یک کیک بوکسور رده بالا یا یک مبارز بر اساس فاصله اش با حریف ، تکنیکهای مبارزه خود را انتخاب می کند .محدودیتهای مختلف مبارزه عبارتند از : محدوده مشت ولگد زدن ، محدوده زانو ، آرنج ، وضربه زدن به سر ، ومحدوده پرتاب کردن وگلا ویز شدن شما باید بستگی به محدوده ای که در خلال مبارزه در آن قرار می گیرید بهترین و مؤثرترین ترکیبات وتکنیکها را به کار برید .

اگر شما تمام تکنیکها وبرنامه ها را به کار برید وتمرین کنید ودر تکنیکهای اصلی و تر کیات مهارت پیدا کنید فقط بعد از شش ماه می توانید کیک بوکسور خوبی شوید .به طور معمول سخت تمرین کنید وسعی کنید طرز فکر یک مبارز را در خود به وجود آورید .شجاع ونترس باشید . به عنوان یک کیک بوکسور اصول اخلاقی به شما یاد داده می شود : اصولی مانند کنترل خودتان ، منضبط بودن ، احترام گذاشتن به دیگران و طرز فکر مثبت . به کیک بوکسورها یاد می دهند چگونه در طول مسابقه خود را کنترل کنند و آرام باشند .علاوه برای یک کیک بوکسور باید از هر نوع عمل تحریک آمیز یا خشونت به دیگران خودداری کند ، مگر در وضعیتهای نگران کننده وجایی که او وادار به دفاع در برابر حمله یک ویا چند نفر باشد .


هدف نهایی وبعد روانی کیک بوکسینگ وحدت بدن مغز وروان است . برای رسیدن به این منظور شما باید مغزتان را از تمام افکار واحساساتی که بر اثر ترس سرچشمه می گیرند خالی کنید وتمام فکرتان باید می یابد وهیپیروزی باشد . مبارزینی که به ای مرحله از وحدت مغز وبدن می رسند نامرئی میشوند .با تمرین ومدیشن دائمی مغز آرام می گیرد وبه هزاران وضعیت پاسخ می دهد و در تمام این مدت آرام باقی می ماند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد