1391,08,20

کازو یوشی ایشی

کازو یوشی ایشی

کانچو "کازو یوشی ایشی" ، تمرینات کاراته اش را در سال 1969 زیر نظر استاد کانچو "هیدوکی آشی هارا" در شیکوکو ژاپن شروع کرد .

از سال 1980 موفق شد باشگاه¬های خود را در شهرهای : اوزاکا ، کوجه ، نارا ، کیوتو، اوکایاما ، هی مجی و ساکای باز کند و رهبر تمام باشگاه¬های آشی¬هارا و کیوکوشین در غرب ژاپن در منطقه" آنان سای" باشد .

ایشان با افزودن فنون سبک آشی¬هارا که گرایش به روش مبارزه ساباکی دارد به قدرت کیوکوشین تحولی جدید در سیستم مبارزات آزاد ایجاد کردند و روشی به نام" سی دوکان" ابداع نمودند . (سی¬دوکان یعنی بهترین روش یا طریق در همبستگی )ایشان نیز به فلسفه¬ی "بودو" اهمیتی فراوان می دادند . .(بودو : روح جنگ¬آوری و مبارزه جوانمردانه ). و سعی داشتند این فلسفه و تکنیک را در جوانان که به کاراته واقعی علاقه¬مند بودند بیاموزند .

سی¬دوکان کاراته آمیخته ای از فلسفه¬ی " بودو" می¬باشد و یکی از سبک¬های مدرن کاراته نیز هست . سی¬دوکان روشی برای رشد فکری،روحی و فیزیکی همراه با افزایش قدرت جسم و نیروی بیشتر در مسابقات در راستای دفاع شخصی می¬باشد .

در سال 1980 کانچو ایشی باشگاه مرکزی جدیدی را افتتاح کرد و فدراسیون کاراته دانش آموزان ژاپنی را تشکیل داد .

شاگرد برتر کانچو ایشی در آن زمان " تاکائو ناکایاما " بود که با کمربند سبز درمسابقات کیوکوشین مقام دوم را کسب کرد .

در سال 1982 سی¬دوکان کاراته اولین مسابقات قهرمانی ژاپنی را اجرا نمود که شیهان ناکایاما مقام اول را کسب کرد . این روند ادمه داشت وطی چند سال در غرب ژاپن تا سال 1988 بالغ بر هشت هزار نفر جذب این پایگاه شدند و مبارزانی از بیست سبک وارد مسابقات سی¬دوکان شدند .

سازمان سی¬دوکان در سال 1983 فعالیت های جهانی خود را با کونگ فو کارانی از هنگ کنگ در سالن ملکه الیزابت واقع درهنگ کنگ شروع نمود و اولین پیروزی برون مرزی خود را جشن گرفت . کانچو ایشی نمایشی را برای تلوزیون هنگ کنگ اجرا نمود که بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت .

در ژوئن 1983 اولین مجله آموزشی سی¬دوکان کاراته منتشر شد و در همان سال نیز نوارهای آموزشی بنام کاراته ملی سی-دوکان به بازار عرضه گردید . در همان سال کانچو ایشی نمایشی را در تلوزیون بین المللی ژاپن (بنی) به اجرا در آورد و در سال 1984 به طور مرتب مسابقات قهرمانی سی¬دوکان در تلوزیون پخش می شد . البته مسابقات دیگری نیز به نام " اوکایاما کاراته" پخش می شد .

در سال 1991 ایشی کاپ جهانی کاراته را بنیان نهاد که باعث شد کاراته کاران فراوانی از سراسر جهان در آن مسابقه شرکت کنند

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد